krytycznie
Ta strona ma konkretne miejsce i cel. Bardzo często, zwłaszcza po stronie wykonawczej mówi się o krytykach muzycznych bardzo różnie. Zazwyczaj jako o niespełnionych muzykach (sorry, ale zbyt często słyszałem takie głosy, żeby ich nie zauważać). Moim celem jest więc takie trochę odczarowanie krytyki muzycznej zwłaszcza dla praktyków, i ukazanie jej w prawdziwym świetle, czyli w takim, w jakim poznałem ją na muzykologii. Krytyka muzyczna ma wiele twarzy i wiele możliwości rozwoju. Potrafi być odkrywcza, świeża, konstruktywna, potrafi być też mdłomarketingowa, siermiężna i tandetna (już raz o tym pisałem i szczerze mówiąc nie wiem, czy chcę po raz kolejny o tym pisać).
Komentarze
Prześlij komentarz